Distriktrådets Arbetsutskott (DRAU)

 

Klas Nilsson
DG

LC Sjöbo

Sten-Yngve Södergren
Omedelbart föregående distriktsguvernör (IPDG)

LC Sölvesborg

Mats-Åke Tunelid
1 vice distriktsguvernör (1VDG)

LC Kalmar

Anders Rendik
2 vice distriktsguvernör (2VDG)

LC Romeleåsen

Hans Folkesson
Distriktskassör

LC Vetlanda

Dan Jönsson
Distriktssekreterare

LC Sölvesborg

Jan Falk
IT / Webmaster

LC Emmaboda

Distriktsrådet

Klas Nilsson
Distriktsguvernör (DG)

LC Sjöbo

Sten-Yngve Södergren
Omedelbart föregående distriktsguvernör (IPDG)

LC Sölvesborg

Mats-Åke Tunelid
1:e vice distriktsguvernör (1VDG)

LC Kalmar

Anders Rendik
2:e vice distriktsguvernör (2VDG)

LC Romeleåsen

Hans Folkesson
Distriktskassör (DK)

LC Vetlanda

Dan Jönsson
Distriktssekreterare (DS)

LC Sölvesborg

Christer Johansson
GLT

LC Västervik

Jan Seebass
GMT

LC Åhus

Sten-Yngve Södergren
GST

LC Sölvesborg

Lars-Åke Truedsson
LCIF

LC Helsingborg Sofiero

Jan Lundén
YEC

LC Hässleholm

Jan Falk
IT / Web Master

LC Emmaboda

Anders Rendik
Zonordförande Zon 1

LC Romeleåsen

Marianne Friberg
Zonordförande zon 2

LC Kävlinge

Bengt Törn
Zonordförande zon 3

LC Hörby

Ronny Emilsson
Zonordförande zon 4

LC Tollarp

Allan Lindgren
Zonordförande zon 5

LC Karlskrona Jarramas

Yul Cedergren
Zonordförande zon 6

LC Mönsterås

Per-Johan Alfredsson
Zonordförande Zon 7

LC Västervik

Margareta Linnér
Zonordförande Zon 8

LC Uppvidinge

Distriktskommittéer/Ordförande

Klas Nilsson
GAT

LC Sjöbo

Tomas Persson
Lions Forskningsfond Skåne

LC Sjöbo

Paul Josefsson
Lions Forskningsfond mot folksjukdomar (Linköping)

LC Eksjö

Flemming Denne
Miljöservice
LC Saxtorp
Jan Nilsson
Lions Quest

LC Simrishamn

Evy Törnqvist
LEO ordf.

LC Växjö Dacke

Nora Sjöstedt
LEO, vice ordf.

LEO Växjö / LC Växjö Dacke

Christer Johansson
Hedersrådets (HR) Ordförande

LC Västervik

Övriga distriktsfunktionärer

Alf-Göran Andersson
Ordf Distriktsvalnämnden

LC Simrishamn

Mail
Ingvar Andréasson
Distriktsvalnämnden

LC Båstad

Lars Landbring
Distriktsvalnämnden

LC Nässjö

Flemming Denne
Lions Rent Vatten (LRV - distriktsaktivitet)

LC Saxtorp

Göran Carlander
Barndiabetesläger (distriktsaktivitet)

LC Karlskrona Jarramas

Kenneth Johansson
Revisor

LC Eksjö

Anders Hall
Revisor

LC Nässjö

Translate »

Pin It on Pinterest