Distriktrådets Arbetsutskott (DRAU)

 

Anders Rendik
Distriktsguvernör (DG)

LC Romeleåsen

Mats-Åke Tunelid
Omedelbart föregående DG

LC Kalmar

Bengt Törn
1:e vice distriktsguvernör (1VDG)

LC Hörby

Vakant
2:e vice distriktsguvernör (2VDG)

LC 

Hans Folkesson
Distriktskassör

LC Vetlanda

Dan Jönsson
Distriktssekreterare

LC Sölvesborg

Alf-Göran Andersson
Stadgesekreterare

LC Simrishamn

Jan Falk
IT / Webmaster

LC Emmaboda

Distriktsrådet

Anders Rendik
Distriktsguvernör

LC Romeleåsen

Mats-Åke Tunelid
Omedelbart föregående Distriktsguvernör

LC Kalmar

Bengt Törn
1:e vice distriktsguvernör

LC Hörby

Vakant
2:e vice distriktsguvernör

LC Bräkne-Hoby

Hans Folkesson
Distriktskassör

LC Vetlanda

Dan Jönsson
Distriktssekreterare

LC Sölvesborg

Klas Nilsson
GET (Globala utökningsteamet)

LC Sjöbo

Christer Johansson
GLT (Globala LedarskapsTeamet)

LC Västervik

Jan Seebass
GMT (Globala Medlems Teamet)

LC Åhus

Patrik Eriksson
GST (Globala ServiceTeamet)

LC Bräkne-Hoby

Alf-Göran Andersson
Stadgesekreterare

LC Simrishamn

Lars-Åke Truesson
LCIF-koordinator

LC Helsingborg Sofiero

Pia Eriksson
Info/PR

LC Bräkne-Hoby

Jan Falk
IT/Webmaster

LC Emmaboda

Karl-Gunnar Sjöberg
Zonordförande Zon 1

LC Dalby

Patrik Haugen
Zonordförande Zon 2

LC Båstad

Vakant
Zonordförande Zon 3

LC

Inga Hansson
Zonordförande Zon 4

LC Wä

Elisabeth Arebark
Zonordförande Zon 5

LC

Carl-Magnus Persson
Zonordförande Zon 6

LC Mörbylånga

Christer L Johansson
Zonordförande Zon 7

LC Västervik

Vakant
Zonordförande Zon 8

LC  

Distriktskommittéer/Ordförande

Anders Rendik
GAT

LC Romeleåsen

Tomas Persson
Lions Forskningsfond Skåne

LC Sjöbo

TBF
Lions Forskningsfond mot folksjukdomar (Linköping)

LC 

Elisabeth Magnusson
Miljökoordinator

LC Romeleåsen

Ulrika Andersson
YEC (Ungdomsläger och -utbyte)

LC Sjöbo
YEC svarar också för LEO och Lions Quest

Jan Nilsson
Lions Quest

LC Simrishamn

Cloris Jiayu Qiu
LEO ordf.

LC Växjö Dacke

Nora Sjöstedt
LEO, vice ordf.

LC Osby

Christer Johansson
Hedersrådets (HR) Ordförande

LC Västervik

Övriga distriktsfunktionärer

Alf-Göran Andersson
Ordf Distriktsvalnämnden

LC Simrishamn

Mail
Ingvar Andréasson
Distriktsvalnämnden

LC Båstad

Lars Landbring
Distriktsvalnämnden

LC Nässjö

Flemming Denne
Lions Rent Vatten (LRV - distriktsaktivitet)

LC Saxtorp

Göran Carlander
Barndiabetesläger (distriktsaktivitet)

LC Karlskrona Jarramas

Mats-Åke Tunelid
Special Olympics

LC Kalmar

Johan Perup
Ukrainahjälpen

LC Södra Sandby

Kenneth Johansson
Revisor

LC Eksjö

Anders Hall
Revisor

LC Nässjö

Translate »

Pin It on Pinterest